projekt i wykonanie:
IGEO Agencja Reklamowa
Szumy uszne
Szum uszny często jest opisywany jako dzwonienie, brzęczenie , syczenie lub świst. Subiektywny szum uszny, który jest słyszalny tylko przez daną osobę wystepuje w ponad 95% przypadkach wszystkich szumów usznych. Ten objaw jest powiązany prawie ze wszystkimi chorobami uszu i jego obecność jest zgłaszana przez ponad 80% osób z ubytkiem słuchu typu odbiorczego.

Obiektywny szum uszny stanowi pozostałe 5 % wszystkich przypadków. Powiązany jest często z chorobami naczyniowymi lub mięśniowymi i nadaje się do medycznego lub chirurgicznego leczenia.
Najczęstsze przyczyny szumów usznych to: hałas, choroby ucha (np.choroba Meniere’a),długotrwałe zażywanie leków, zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa, niedosłuch starczy. Na przewlekle szumy uszne skarży się od 10% do 15% osób dorosłych.

Skuteczną pomocą w walce z szumami, zwłaszcza związanymi z ubytkiem słuchu, są aparaty słuchowe. Wzmocnienie odgłosów otoczenia niweluje poziom percepcji szumów własnych. Następuje zmniejszenie odbioru szumów. Inną możliwością jest zastosowanie w aparatach słuchowych generatora szumów o różnym widmie, który łagodzi odczucie szumu własnego.
Dbamy o Twój Słuch!!!
Oferujemy produkty renomowanych firm
SŁUCH
Dbamy o Twój Słuch!!!
Copyright © 2017
Auris-Med Aparaty Słuchowe