projekt i wykonanie:
IGEO Agencja Reklamowa
Rodzaje ubytków słuchu
Utrata słuchu jest niewidoczna, rozwija się w większości przypadków powoli i bezboleśnie. Osoby często mogą zaprzeczać istnieniu tego problemu, spychając swój niedosłuch na niewyraźną mowę rozmówcy czy dykcję prezentera telewizyjnego. Najczęściej, w pracy protetyka słuchu, spotykamy się  ze stwierdzeniem, że dana osoba słyszy, ale nie rozumie co się do niej mówi.
Rozróżniamy niedosłuchy w zależności miejsca występowania, rodzaju i wielkości. Podstawowy podziałem jest podział na niedosłuchy odbiorczy, przewodzeniowy i mieszany.

Ubytek odbiorczy:

Około 95 % osób, które nie mają już dobrego słuchu cierpi z powodu ubytku słuchu pochodzenia odbiorczego. Powstaje on wtedy gdy w uchu wewnętrznym receptory komórek włoskowatych lub rzęski w ślimaku ulegną uszkodzeniu lub zdegenerowaniu. Częstymi przyczynami tego typu niedosłuchu jest w praca w hałasie, wiek pacjenta , toksyczność zażywanych leków, nałogowe palenie papierosów, nagły uraz akustyczny.

Ubytek przewodzeniowy:

wynika z problemu przewodzenia dźwięku w uchu zewnętrznym lub środkowym.
Tylko 5% osób z ubytkiem ma niedosłuch typu przewodzeniowego, którego przyczyną może być czop woskowinowy, uszkodzone błony bębenkowe, wady okołoporodowe, zapalenie ucha środkowego lub wady dziedziczne. Często spotykanym uszkodzeniem jest otoskleroza gdzie niewielkie kostki ucha środkowego nie przewodzą dźwięku w sposób prawidłowy.

Niedosłuch mieszany:

zawiera w sobie komponenty ubytku przewodzeniowego i odbiorczego.
Wielkości tych ubytków określone są w skali decybelowej i podzielone na grupy od lekkiego niedosłuchu poprzez, średni, ciężki i głęboki.
To, czy aparaty mogą pomóc, zależy zawsze od konkretnego przypadku i  schorzenia oraz umiejętności i fachowej wiedzy protetyka słuchu.
Dbamy o Twój Słuch!!!
Oferujemy produkty renomowanych firm
SŁUCH
Dbamy o Twój Słuch!!!
Copyright © 2017
Auris-Med Aparaty Słuchowe