projekt i wykonanie:
IGEO Agencja Reklamowa
Badania Słuchu
W naszych gabinetach mogą Państwo skorzystać z następujących badań:

Audiometria tonalna  to podstawowe badanie słuchu, służące do oceny progu słyszenia. Pozwala określić rodzaj i głębokość upośledzenia tego zmysłu. Dowiemy się z niego czy mamy niedosłuch odbiorczy, przewodzeniowy lub  mieszany. Podczas badania prezentowane są bodźce słuchowe w postaci czystych tonów generowane z audimetru do słuchawek.

Odpowiedzi mierzy się w poszczególnych częstotliwościach i natężeniach dźwięku. Na ich podstawie dobiera się też  aparaty słuchowe. Badanie to należy do rodzaju badań subiektywnych i wymaga współpracy ze strony pacjenta, dlatego też wykonuje się je u pacjentów powyżej 6 roku życia. Wynik badania słuchu to audiogram.

Audiometria słowna – jest uzupełnieniem badania podstawowego , bodziec słuchowy w postaci tonów zostaje tu zastąpiony materiałem słownym, a pacjent winien w trakcie badania powtarzać usłyszane słowa. Pozwala nam to na wyznaczenie progów rozumienia mowy, a co za tym idzie bardziej precyzyjny dobór i dostrojenie aparatów słuchowych.

Audiometria w wolnym polu – badanie to pozwala na oszacowanie zysków pacjenta z aparatów słuchowych. Bodźcem może tu być zarówno czysty ton jak i materiał słowny , który podawany jest pacjentowi zaprotezowanemu aparatami słuchowymi lub implatami za pomocą specjalistycznych głośników.
Dbamy o Twój Słuch!!!
Oferujemy produkty renomowanych firm
OFERTA
Dbamy o Twój Słuch!!!
Copyright © 2017
Auris-Med Aparaty Słuchowe